Filmz

Darren Lynn Bousmann om “Saw IV”

Darren Lynn Bousmann om “Saw IV”

Lige nu læser andre

ShockTillYouDrop.com har haft et interview med Darren Lynn Bausmann, instruktøren bag “Saw IV”, hvor han fortæller lidt om den kommende film i serien.

F.eks. udtaler Bousmann, der også stod bag de to foregående film, at forlydenderne om, at “Saw IV” skulle handle om Jeff fra den tredje film og hans søgen efter sin datter, ikke er sande.

Derudover fortæller Bousmann, at han godt kunne tænke sig at være en flue på væggen, når filmen skal rates. Han udtaler, at de første tyve minutter er ekstemt voldelige og noget af det mest stygge, han nogensinde har set på film.

Tobin Bell vender tilbage i den kommende film som den legesyge Jigsaw, og Bell udtaler, at man finder ud af i den første scene i filmen, hvordan og hvorfor han er tilbage.

Læs også

Udover Bell så er Shawnee Smith også med igen som Amanda. Desuden medvirker Scott Patterson fra “The Gilmore Girls”.

“Saw IV” får ligesom sine forgængere premiere til Halloween, 26. oktober.

Læs også

Ads by MGDK