Filmz

Rotten Tomatoes: Ny “Spider-Man” har én negativ anmeldelse

Spider-Man Into the Spider-Verse Rotten Tomatoes anmelderne / Filmz.dk

Lige nu læser andre

118 anmeldelser af “Into the Spider-Verse” er opgjort hos Rotten Tomatoes – kun én er negativ.

“Lego Filmen”-instruktørerne “Phil Lord og Chris Miller står bag “Spider-Man: Into the Spider-Verse”, som har fået en begejstret modtagelse.

117 anmeldere registreret hos Rotten Tomatoes er alle positive over for den nye “Spider-Man”-film, der er nomineret til årets bedste animations-film – læs om det her.

Men “Into the Spider-Verse” holder ikke de perfekte 100 procent hos Rotten Tomatoes, men må nøjes med 99 procent. Én eneste anmelder bryder sig ikke om den nye “Spider-Man”.

Det er anmelderen Roger Moore, der hos Movie Nation skriver, at “Spider-Man: Into the Spider-Verse” lider af en [i]’sjusket animation'[/i].

Læs også

Den vurdering deler Oscar-vinder Guillermo del Toro imidlertid ikke.

Klik for at vise eksternt indhold fra twitter,
– Du kan altid aktivere og deaktivere tredjepartsindhold.
Du accepterer hermed at vise eksternt tredjepartsindhold. Persondata kan blive sendt til udbyderen af indholdet og andre tredjepartstjenester.

“Spider-Man: Into the Spider-Verse” får dansk premiere d. 13. december.

Ads by MGDK