Filmz

“Good Boys”-skuespillere er for unge til at se egen trailer

Good Boys Red Band trailer R-rating / Filmz.dk

Lige nu læser andre

“The Office”-forfattere står bag “Good Boys”, der er forbudt for børn.

Den her vanvittige Red Band-trailer begynder med en slags forfilm, hvor skuespillerne Jacob Tremblay, Keith L. Williams og Brady Noon bliver kaldt ind på producent-kontoret hos Seth Rogen.

Rogen – der ikke er med i “Good Boys”, men som rent faktisk er producent på projektet – har dårlige nyheder. De tre drenge i hovedrollerne må ikke se traileren til deres egen film. De er ikke gamle nok.

Der er narko, vold og bandeord i traileren, hvilket er forbudt for børn, forklarer Rogen, inden den rigtige trailer til “Good Boys” begynder.

Det er “Superbad“-forfatterne Seth Rogen og Evan Goldberg, der er producenter på “Good Boys”, som er skrevet af “The Office”-forfatterne Lee Eisenberg og Gene Stupnitsky.

Læs også

“Good Boys” får dansk premiere d. 15. august.

Klik for at vise eksternt indhold fra youtube,
– Du kan altid aktivere og deaktivere tredjepartsindhold.
Du accepterer hermed at vise eksternt tredjepartsindhold. Persondata kan blive sendt til udbyderen af indholdet og andre tredjepartstjenester.
Ads by MGDK