Filmz

Ny trailer til gangsterfilmen “Lawless” viser blod og bar hud

Ny trailer til gangsterfilmen “Lawless” viser blod og bar hud

Lige nu læser andre

For et par måneder siden blev den første trailer til gangsterfilmen “[url=/film/lawless]Lawless[/url]” med Tom Hardy og Shia LaBeouf i hovedrollerne udsendt, og nu kan filmstudiet bag præsentere en ny, ucensureret en af slagsen, der byder på blod og bar hud.

[b][url=http://filmz.dk/film/lawless/trailers/62729]Se traileren her[/url].[/b]

I “Lawless” mødes gangster- og westerngenren i den sande historie om de tre Bondurant-brødre, der under spiritusforbuddet i 1920’ernes Virginia kørte en illegal spritring med hård hånd og uden nåde. Der skulle tjenes penge – uanset prisen.

Med filmen genforenes instruktør John Hillcoat med musiker og manuskriptforfatter Nick Cave, der også skrev Hillcoats “[url=/film/proposition-the]The Proposition[/url]” og “[url=/film/road-the]The Road[/url]”. Cave har desuden leveret soundtracket til filmen.

Foruden LaBeouf og Hardy medvirker også Guy Pearce, Gary Oldman, Jessica Chastain og Mia Wasikowska i “Lawless”, der spreder sprut og kugler i danske biografer 11. oktober.

Læs også

[i][url=http://www.facebook.com/filmzdk]FACEBOOK: Bliv ven med Filmz[/url].[/i]

Ads by MGDK