Gravatar

#8121 dyg 15 år siden

Har sovet hele natten på den ene side med højre arm i samme stilling, hvilket betyder, at den nu er fuldstændig død :/ 1/6

I det mindste sov jeg hele natten, hvilket jeg ikke har gjort de sidste par nætter: 6/6

At jeg rent faktisk har set to film på to dage, og dermed måske er på vej ud af min film-løse periode: 5/6
"Og hvem vil ikke gerne guffe Klaus Kinski??" - evermind
Gravatar

#8122 wimmie 15 år siden

At jeg skal til Odense og spise sushi-buffet i dag 6/6 (mmm....running shushi....)

At jeg højst sandsynligt skal i Elmutanten og købe ny telefon.... 5/6 - ved ikke helt hvad det bliver til - overvejer en Nokia C7. Sjovt nok har jeg aldrig villet have en smartphone, da jeg bedre kan lide af have tingene adskilt; medie-afspiller, kamera, telefon - men efter at have leget lidt med en kollegas HTC Desiere og husbondens Nokia N8, så er jeg alligevel blevet lidt hooked :)

"he won the Nobel Prize for inventing the artificial appendix.”
Gravatar

#8123 Skeloboy 15 år siden

#8122 - god timing! mangler nogen, der vil tage på bar med mig om 1½ times tid! ;)
Gravatar

#8124 wimmie 15 år siden

#8123

Hehe, jeg er på vej ned at træne - du kan tage med dér i stedet ;)
"he won the Nobel Prize for inventing the artificial appendix.”
Gravatar

#8125 Skeloboy 15 år siden

#8124 - ej...der tror jeg vist, jeg springer over :)
Gravatar

#8126 Bruce 15 år siden

Ufatteligt!. Vi lever i en verden, hvor porno i alle afskygninger gennemsyrer vort samfund i en grad som aldrig før, fra regulære familie programmer i TV til hr. og fru Danmark som udlever deres fantasier i swingermiljøer eller inviterer indenfor i diverse avisers fora'er og kommentarsektioner om eksplicitte sexformer, som får sex med æsler til at ligne normalen.

Og så oplever man modsætningen, at en kvinde klæder sig ud i elegante kostumer, som på ingen måde er anderledes end kjoler som Barbara Stanwyck, Kathrine Hepburn eller andre diva ikoner fra Hollywoods guldalder bar for 50 år siden og så hænges hun den ondelyneme ud for billig porno og prostitution. Ikke noget med, at en kvinde som Lady Gaga er rollemodel for pigebørn under teen alderen, optræder næsten nøgen og udfordrende og endda med børn siddende på det næsten blotlagte skridt under en koncert.

Forarget over bare ankler og en smule ben! Skudt i hjernen ville være en IQ fremmer for nogle mennesker.
Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos
Gravatar

#8127 HonoDelLoce 15 år siden

#8126

Og det underlige er, at hendes stemme er det eneste der formilder oplevelsen af et ellers ret u-underholdende program, som desværre er blevet fast inventar i stuen herhjemme, siden min kæreste kørte trumf-kortet "jeg brokker mig heller ikke over alle de fodboldkampe du ser!" ...

EDIT: Når jeg skriver, det er underligt, er det fordi at der i dit link er citater, der viser at nogle mener, at hun kun går videre grundet sin udklædning, som "slører hendes stemme" eller hvordan det lige var skrevet..
Jeg har intet problem med ikke at have ret. Det er kun, hvis nogen påpeger det, jeg bliver stædig!
Gravatar

#8128 Bruce 15 år siden

#8127 Helt enig. Endelig en performance som ligger uden for "normen".
Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos
Gravatar

#8129 BN 15 år siden

Bruce (8126) skrev:
Forarget over bare ankler og en smule ben! Skudt i hjernen ville være en IQ fremmer for nogle mennesker.


Helt enig. ... De pågældende kritikere så hende nok helst iført burka. Vedkommende har åbenbart en ankel- og ben-fetichisme.
http://www.amazon.com/First-Album-Beautiful-Night/dp/B00D3RUKFM/
Gravatar

#8130 Bruce 15 år siden

#8129 Jeg ADVARER!!! Meget hård porno og prostitution i følgende klip!!!

Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos

Skriv ny kommentar: