Gravatar

#151 McPeter 22 år siden

#149: Nix - men det er ret tæt på... :-)
Mit film site: http://www.filmtips.dk/
Gravatar

#152 filmz-Daniel_Logan 22 år siden

Okay så 10 nomineringer da, hvis du ikke vil tælle special achievement awards med..dvs. 10 noms, 6 wins.
----------
I am like a wild horse, and you can't tame me..
Gravatar

#153 Michael Andersen 22 år siden

Jeg mener at den vandt 7 stk. - men er usikker på nomineringerne, men gætter på 10.
Smile, you son of a bitch!
Gravatar

#154 McPeter 22 år siden

#153: Korrekt. Jeg talte ikke Special Achievement Award med som nominering, da den jo bliver uddelt under lidt særlige forhold. Dvs. den blev nomineret til 10 og vandt de 6, men fik så oven i hatten en Special Achievement Award som den syvende... (det var det jeg mente med 'i alt' da jeg stillede spørgsmålet) - ok, lidt tricky... :-)
Mit film site: http://www.filmtips.dk/
Gravatar

#155 filmz-Daniel_Logan 22 år siden

screw it.. Jeg kender alligevel ikke noget til SW. I havde bare fået et latterligt spørgsmål.. Den eneste grund til jeg gad deltage var fordi det handlede om Oscars.
----------
I am like a wild horse, and you can't tame me..
Gravatar

#156 Michael Andersen 22 år siden

Taxi McPeter. Okay, here we go again... da Vader 'dræber' Kenobi i "A New Hope" hører man ikke det musiktema som normalt bliver associeret med Kenobi, men et af John Williams mange andre SW-temaer. Så spørgsmålet lyder: Hvis det ikke er Kenobis tema som bliver fremført da han forsvinder ud i den blå luft, hvilken anden SW-persons tema er det så?
Smile, you son of a bitch!
Gravatar

#157 Patriarch 22 år siden

HEY.. hvad med en fucking spoiler warning! Dræber kenobi! Pis
“Extraordinary claims require extraordinary evidence.”
Gravatar

#158 McPeter 22 år siden

Mit umiddelbare bud ville være Yodas?!
Mit film site: http://www.filmtips.dk/
Gravatar

#159 Kalle Ferm 22 år siden

Hehe.
Opinions are like assholes - everybody has one. - Dirty Harry.
Gravatar

#160 Patriarch 22 år siden

Det er ikke Yodas, ikke Vaders... ingen af dem var lavet i a new hope... kan ikke komme på nogen persons tema som det kunne være... hmmm... Lukes Theme? det er mit bud.. men det er der da ikke noget der hedder :D

Har også hørt om Force Theme... men det er jo heller ikke en person.. men ok.. Lukes Theme
“Extraordinary claims require extraordinary evidence.”

Skriv ny kommentar: