Gravatar

#1 filmz-turborallye 20 år siden

Tjaa har sat gang i en større oprydning og har et par film jeg gerne vil af med. De er alle VHS film

Cujo
Creepshow
Bridget Jones 2 på randen af fornuft, stadig i folie.
Men in black 1 & 2
Ondskabens øjne
Hannibal
Red dragon
Moulin Rouge

Det var lige det for denne omgang, spørgsmål er velkomne.
Og filmen er i flot stand.
Gravatar

#2 inflector 20 år siden

Du får ikke solgt dine vhs herinde. Prøv evt. Blockbuster...
selfimprovement is masturbation
Gravatar

#3 filmz-turborallye 20 år siden

Tak for tippet, men bliver jo nød til at prøve og Blockbuster, tjaa så kan man jo ligesågodt bruge dem som frisbee.
Og mener jo stadigvæk at et par klassikere som Cujo og Creepshow bør ses på VHS.
Gravatar

#4 Yoda 20 år siden

#3

Hvis du er tilfreds med VHS udgaverne af "Cujo" og "Creepshow", så kan du jo lige så godt købe On Air dvd-udgaverne af begge film, der eksempelvis kan fås til 20,- stk. hos Stereo Studio!
Steven Spielberg: "Every time I go to a movie, it's magic, no matter what the movie's about."
Gravatar

#5 filmz-turborallye 20 år siden

#4 tjaa jeg kunne også bare danse disko på dem. Egentlig ville jeg gerne af med mine film, tænkte at nogen måske kunne bruge dem, er ikke interesseret i tips til hvor jeg kan købe.
Gravatar

#6 Yoda 20 år siden

Jamen, så må du undskylde, at jeg gav dig et - et råd altså.

Men, som der blev sagt i #2, så kommer du ikke af med dem herinde, så dans du bare disko på dem, det ville sikkert være morsomt!
Steven Spielberg: "Every time I go to a movie, it's magic, no matter what the movie's about."
Gravatar

#7 filmz-gimleno1 20 år siden

Du får ikke en øre for VHS nogen steder, hverken hos Blockbuster eller herinde, tro mig....forær dem væk, hvis du kan finde nogen der gider tage imod dem - eller smid dem ud.....det sparer dig en masse besvær, de er nada værd..
..my hovercraft is full of eels..
Gravatar

#8 filmz-turborallye 20 år siden

Ja ja er forstået, men nu er alle mine gamle "ikke en øre værd" vhs film solgt til den nette sum af en 120 kr.

Husk Ikke være så negative, alt kan sælges, det handler blot om at finde den rette køber.
Gravatar

#9 dyg 20 år siden

#8 - Du mener: Det handler blot om at finde en, der er dum nok til at købe det. En almindelig VHS-film er ikke over 10kr værd i dag, at du har fundet en, der vil give mere er så bare heldigt for dig.

Jeg var meget overrasket over at kunne få 400kr for mine 50-55 vhs-film ved Blockbuster, da jeg egentligt regnede med, at de ville afvise mig.
"Og hvem vil ikke gerne guffe Klaus Kinski??" - evermind
Gravatar

#10 filmz-gimleno1 20 år siden

#9 Har også en kæmpe bunke gamle VHS bånd derhjemme, måske man skulle løbe ned i Blockbuster med dem med det samme mens de stadig modtager dem *G*
..my hovercraft is full of eels..

Skriv ny kommentar: