Gravatar

#8631 Bruce 14 år siden

Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos
Gravatar

#8632 tiany 14 år siden

Beastie Boys - Fight for Your Rights Revisited 6/6



Men samtidig beviset for at de har lidt for mange venner :D
Valar morghulis
Gravatar

#8633 Bruce 14 år siden

Fantastisk

Det ender jo med, at der nok skal være masser med arbejde til det grå guld fremover!

6/6
Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos
Gravatar

#8634 Slettet Bruger [183270890] 14 år siden

Jeg er ved at dø af grin over nogle af de kommentarer som Brian Orndorf har fået ovenpå sin negative omtale af "Madea's Big Happy Family."

Blandt andet denne her: "Wouldn't it be easier to write "I hate black people!" Save yourself some time.

I can't believe how racist you are".


Det får en til at tænke på om han får folk til at skrive dette på hans forum, eller at der vitterligt er folk som bruger tid på at svine en anmeldelse på denne måde.

Hele anmeldelsen: http://www.brianorndorf.com/2011/04/film-review-ma...
Wisdom's a gift, but you'd trade it for youth.
Gravatar

#8635 misuma 14 år siden

At finde en masse musikalske guldklumper, som jeg troede var uden for min rækkevidde, på itune via mobilen...6/6

At jeg køber disse sange selvom jeg ikke har råd før på fredag 0/6
Redrum Redrum Red...Rum Red...what?
Gravatar

#8636 Antlion 14 år siden

Bruce (8633) skrev:
Fantastisk

Det ender jo med, at der nok skal være masser med arbejde til det grå guld fremover!

6/6


"... og en stor del af dem opretter kurser, der skal lære gymnasieeleverne at læse hurtigere."

Er ej, hvad undervisningen bør fokusere på. Jeg kan forestille mig, at store dele af øvelserne blot handler om at memorere, frem for at analysere. At de unge (og de voksne for den sags skyld) kan læse en 50-siders novelle på en halv time er komplet ubrugeligt, hvis deres analytiske færdigheder er ikke-eksisterende.
Gravatar

#8637 Neranders 14 år siden

Antlion (8636) skrev:
At de unge (og de voksne for den sags skyld) kan læse en 50-siders novelle på en halv time er komplet ubrugeligt, hvis deres analytiske færdigheder er ikke-eksisterende.


Men hvis de nu ikke engang kan læse en novelle færdig (eller kun får halvdelen med på grund af manglende koncentration), hvad kan de så bruge deres analytiske færdigheder til?
"My first girlfriend turned into the moon."
"That's rough, buddy."
Gravatar

#8638 Skeloboy 14 år siden

At jeg har en 3-timers togtur foran mig...3/6...er vant til det, og har min mp3 samt bog, så det er nu stille og roligt...

Men fra min fatter kører mig til Skjern og til jeg er hjemme, kommer der til at gå lidt over 4 timer...:s...1/6
Gravatar

#8639 Slettet Bruger [183270890] 14 år siden

Jeg plejer at bruge knap 5 timer i tog når jeg skal besøge mine forældre. Men efter at have taget et par ture på knap 10 timer, så er det ikke så galt.
Wisdom's a gift, but you'd trade it for youth.
Gravatar

#8640 Slettet Bruger [183270890] 14 år siden

Jeg ser Dags Dato om to åbenbart vanvittige søskende. Det ser sgu ret vildt ud.
Wisdom's a gift, but you'd trade it for youth.

Skriv ny kommentar: