Gravatar

#1 filmz-Bruce 19 år siden

Wishlist hos Axelmusic: http://www.axelmusic.com/wishlist.php?uid=11140
Gravatar

#2 filmz-Kadann 19 år siden

Det store spørgsmål er jo i den sammenhæng, om svensk politi o.s.v. kan få det til at holde i retten.

Siden gør jo som sådan ikke noget ulovligt og svensk lovgivning er lidt speciel på det område, så det bliver spændende at se hvad der sker.

Ligemeget hvad, så rykker siden sikkert bare til udlandet og så bliver det umuligt at lukke den.
http://www.modkraft.dk - http://www.ungeren.dk - http://www.christiania.org
Gravatar

#3 filmz-Bruce 19 år siden

#2 Jep, det er ikke sikkert, der bliver nogen konsekvenser. Bliver spændende at følge. Tror dog ikke det bliver lettere i andre lande. Der er blevet stoppet ikke så få pirat sider rundt omkring i verden det sidste år og Sverige har været et slags "safe haven" i lang tid.
Wishlist hos Axelmusic: http://www.axelmusic.com/wishlist.php?uid=11140
Gravatar

#4 filmz-Kadann 19 år siden

#3 -

Det største problem med mange af de sider, er jo at påvise at siderne gør noget ulovligt.. Man kan måske dømme folk i USA og visse andre vestlige lande, men Frankrig har jo ændret sit synspunkt på sagen og f.eks. Rusland har intet imod at hoste sådanne sider, så det er nok meget lidt man kan gøre for at begrænse det.
http://www.modkraft.dk - http://www.ungeren.dk - http://www.christiania.org

Skriv ny kommentar: