Gravatar

#4091 gi-jones 14 år siden

The Insider (4088) skrev:
#4087, fordi 3D i hjemmebiografen er BADASS, man! B-) Og Disney er foregangsmændene på området, så det skal nok se godt ud. I hope!
Men det er jo en konvertering... Lion King er jo IKKE en 3D-film.
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.
Gravatar

#4092 Bruce 14 år siden

Argh! Amazon.com har udsalg på udvalgte Criterion titler, deriblandt boksen America Lost and Found: The BBS Story til kun $53. Men jeg tør slet ikke tænke på hvad det bliver til, med gebyr, told og moms, skulle den blive taget :(
Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos
Gravatar

#4093 Notional 14 år siden

#4092, hvis du køber en større omgang og vælger en af de dyrere forsendelses mulighder kan du købe inkl told og moms. Så sparer du i hvert fald toldgebyret og "frygten".
Problemet med socialisme er, at før eller siden løber man tør for andre menneskers penge - Simon Emil Ammitzbøll
Gravatar

#4094 Bruce 14 år siden

#4093 Jo men den og så Blow Out til sammen 72$ bliver til 660 kr. på den måde :( Det er lige 300 kr. oveni hatten og så er det ligegyldigt :( Jeg var sgu heldig, at Deadwood røg igennem.
Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos
Gravatar

#4095 The Insider 14 år siden

#4091, indeed, men med netop Disneys exceptionelle 3D-udgivelser in mente kan jeg godt forestille mig, at det alligevel bliver seværdigt. Hvis de har fundet alle de gamle tegninger frem i arkiver i forbindelse med 3D-konverteringen må det næsten ligge lidt til højrebenet...
War. War never changes.
Gravatar

#4096 MMB 14 år siden

gi-jones (4091) skrev:
Men det er jo en konvertering... Lion King er jo IKKE en 3D-film.


Det vigtigste er jo, at dette mesterværk kommer på Blu-ray! 3D kan man jo sagtens undvære. :)
Gravatar

#4097 gi-jones 14 år siden

Afgjort. Blå-rokken vil jeg sgu gerne have poterne i - pun intended
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.
Gravatar

#4098 Bruce 14 år siden

Dagens gode nyhed. Fox arbejder på en ny remaster af Patton!!! At de så udsender en digibook om få måneder med den gamle version er noget skørt! Må håbe at The Longest Day så også får turen igen.

Og så et heads up til denne fine artikel om det som nærmest kan betegnes som en dommedagsprofeti inden for film. En "The Road" agtig situation, hvor selvmord nærmest er en velsignelse og sidste udvej.
Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos
Gravatar

#4099 McPeter 14 år siden

20% rabat voucher ved brug af '20BLU2' på følgende titler:
http://www.play.com/Search.html?searchtype=allprod...
Mit film site: http://www.filmtips.dk/
Gravatar

#4100 Bruce 14 år siden

Alle har et fradrag, Helle hun har to ... Helle ... havets tournedos

Skriv ny kommentar: