Gravatar

#21 filmz-Le Samouraï 17 år siden

Witches!
Sidst set: The Black Pit of Dr. M 4/5 | SW: Ep. III 2/5 | Elephant 5/5 | Black Sunday (1960) 4/5
Gravatar

#22 Patriarch 17 år siden

Noget nyt?
“Extraordinary claims require extraordinary evidence.”
Gravatar

#23 filmz-Kadann 17 år siden

En af mine kollegaer forsøgte sig at afmelde sig i dag.

DR benytter ikke længere [email protected], så e-mail er ude af billedet. Så forsøgte hun DR's hjemmeside, hvor der er en formular til det, den virker heller ikke - næste skridt blev fax, men DR's fax virker heller ikke og da hun sidder og besvarer telefoner i dag, var telefon heller ikke en mulighed.

Flot DR.
http://www.modkraft.dk - http://www.ungeren.dk - http://www.christiania.org
Gravatar

#24 Confused101 17 år siden

Jeg venter på det næste træk:
Alle ikke-licensbetalere modtager et brev hvori der står, hvis de går ind på deres hjemmeside og indtaster "jeg har intet fjernsyn" med navn, cpr og adresse og man vil ikke modtage flere breve om det.

3 uger efter modtager alle som har gjort dette beskeden "du er hermed tilmeldt licens, siden du lige har bevist du har en internet-forbindelse ved at udfylde formularen".

Men spøg til side:
Jeg hørte for nylig fra nytår 2008/2009 meldes alle danske husstande til licens, og man skal aktivt framelde for at slippe for det.
Gravatar

#25 gi-jones 17 år siden

Ja, noget skal jo betale for den koncertsal. En eller anden dag ville jeg sgu gerne se den, men som jyde bliver det jo nok næppe aktuelt.
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.
Gravatar

#26 Patriarch 17 år siden

#25

Evt. når du skal modtage din Bodil?
“Extraordinary claims require extraordinary evidence.”
Gravatar

#27 gi-jones 17 år siden

Nå, ja. Det havde jeg glemt :)
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.

Skriv ny kommentar: