Gravatar

#31 Æsop9000 19 år siden

Niels Frid burde være filmanmelder på TV-Glad.
I teorien er der ingen forskel på teori og praksis. I praksis er der
Gravatar

#32 filmz-yoshimura 19 år siden

#31 Ja, sammen med ligesindede.
the buses that charged past so overflowing with passengers that from the outside they looked like they were making a rush delivery of spare limbs to some far-off war
Gravatar

#33 Spanner 19 år siden

#31

lol

It's funny because it's true
"You fuhl no man can kil me die no ay not man" - Erlingur666
"Do not talk to me about pork when we have a crisis on my hands!!" - Producerem
Gravatar

#34 Martindan 19 år siden

vi bør ham tale ud... lade ham langsomt, sikkert og uvidende hive tæppet væk under sig selv.. og når han så spørger..

"Nogen spørgsmål?"

så kommer vi væltende....
for cryin' out loud......
Gravatar

#35 filmz-æsop 19 år siden

Forstår generelt ikke at han tror at der ikke er nogle store film (blockbusters) i år, der samler familien. Foruden WoW og King Kong, som altså var succes (men det ved frid jo ikke) så var der jo også Harry Potter 4 og Star Wars 3..... men disse har han helt ignoreret.
hans generelle mangel på viden om film er skræmmende. i interwievet på p3 siger han at det er dårligt at "der untergang" ikke kom med til oscaruddelingen..... hvor stor idiot kan man være, Det var kun i danmark hvor den havde premiere i 2005. I tyskland og USA havde den premiere i 2004.
Hvad helvede har det "menneske" gjort for at blive kulturredaktør på DR..... han må virkelig have nogle gode venner derinde, for kompetent, det er han ikke.
No Luke, I am your father
Darth Vader
Gravatar

#36 gi-jones 19 år siden

Måske man skulle oprette en side med Niels Frids Største Citater og Bedrifter :)
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.
Gravatar

#37 Martindan 19 år siden

var Untergang ikke nomineret sidste år??
for cryin' out loud......
Gravatar

#38 Vestas 19 år siden

Jo
You can just hang around outside in the sun all day, tossing a ball around, or you can sit at your computer and do something that matters! - Cartman
Gravatar

#39 Martindan 19 år siden

ha ha.... sejt han overser det....
ja- det er sgu for dårligt frid.... mener også godt en film af den kaliber kan blive nomineret to år i træk.....
for cryin' out loud......
Gravatar

#40 filmz-æsop 19 år siden

meget apropos, når vi snakker om frid:
http://filmz.dk/forum/item/1335/#18
og her
http://filmz.dk/forum/item/1279/#
No Luke, I am your father
Darth Vader

Skriv ny kommentar: