Scarlett Johansson er efterhånden så eftertragtet, at selv hendes snot er guld værd – eller i hvert fald 5.300 dollars, hvilket svarer til ca. 28.000 kr.
Skuespillerinden optrådte i sidste uge i Jay Lenos “The Tonight Show”, hvor hun fortalte, at hendes medskuespiller fra “The Spirit”, Samuel L. Jackson, havde smittet hende med forkølelse. Den galante Leno gav Scarlett Johansson et lommetørklæde, som hun pussede næse i.
Næste dag satte Johansson snotpapiret til salg på eBay i en online-auktion til fordel for velgørenhedsorganisationen USA Harvest, der samler mad ind til sultende. Det bakteriefyldte lommetørklæde indbragte herefter 28.000 kr.






#1 Woodie 17 år siden
Selvom hun er en megastar ville jeg aldrig købe sådan noget.
Men det kan jo være symbolsk, men det finder vi nok aldrig ud af....
#2 Mats 17 år siden
#3 wimmie 17 år siden
#4 filmz-ab 17 år siden
#5 Æsop9000 17 år siden
Personligt ville jeg gerne købe Steven Spielbergs Kranie, men det får jeg nok aldrig fingre i.
#6 BN 17 år siden
You can say that again!
#7 filmz-ThomasA 17 år siden
#8 BN 17 år siden
Jo, men hvorfor kan disse rige personer (Scarlett Johansson medregnet) ikke bare give af egen lomme, og uden at det skal være på foranledning noget så åndssvagt som noget snotpapir?
#9 mar16 17 år siden
#10 rockysds 17 år siden