David Duchovny er blevet castet til hovedrollen i “The Secret”, som instrueres af den franske filmstjerne Vincent Perez i Montreal.
Filmen er baseret på en japansk roman af Keigo Higashino, der allerede er blevet indspillet én gang før, “Himitsu” fra 1999. “The Secret” handler om en mand, hvis liv pludselig får en skarp drejning, efter at en bus med hans kone og barn i ryger ud over en klippe. Konen dør på hospitalet, men datteren overlever. Da hun kommer til bevidsthed, lader det til at hun er blevet besat af den afdøde kone.
Lili Taylor (“The Haunting”) er blevet castet som konen, og Olivia J. Thirlby får sin filmdebut som datteren. Thrilleren produceres af Luc Besson og Virginie Silla
#1 filmz-big pappa 20 år siden
#2 Hive 20 år siden
#3 Nikmi 20 år siden
#4 Yoda 20 år siden
Jeg kunne da heller ikke lade "Evolution" ligge, da jeg for en måneds tid siden fandt den i Merlin til 25,-
#5 filmz-big pappa 20 år siden
#6 davenport 20 år siden
#7 mimic 20 år siden
#8 darkwizat 20 år siden
#9 mimic 20 år siden
#10 darkwizat 20 år siden