#1 21 år siden

Jaa som overskriften siger..

Findes der overhovedet nogle fede R2 m. Dk subs boxsets?

Kom gerne med billeder hvis de findes
Gravatar

#2 filmz-brugtefilm.dk 21 år siden

Tænker du på filmene, eller selve indpakningen?
Jeg syntes at Tilbage til Fremtiden Boxset er helt kanon, men selve indpakningen er ikke noget at råbe hurra for.
______________________
Se min filmhylde: http://brugtefilm.dk/?3
Opret en liste over alle dine film i ét centralt register. http://brugtefilm.dk/
Gravatar

#3 Zelle 21 år siden

Tjaa, Alien Quadrilogy er jo altid en vinder syntes jeg ;D

Alien Quadrilogy R2 DKsubs
"We're on an express elevator to hell - going down!" - Aliens
Gravatar

#4 El vez 21 år siden

Choicesdirect har stadig Star Wars Trilogy med danske subs til under 300kr:
http://www.choicesdirect.com/templates/product.asp...
Så ved jeg ikke om den nye Ronin udgivelse tæller som en boks, men en lækker digipak er den da, med dts og danske subs:
http://www.choicesdirect.com/templates/product.asp...
"I wonder if a little rum could get this back on its feet."

#5 21 år siden

#2

Tænkte lidt på begge dele. Dvs en fed dvd udgivelse som gerne må være i en fed indpakning..

Fx. ting som den koreanske udgave af "alien" (mener da det er den koreanske) eller "danser med ulver".. Bare i R2 med Dk subs
Gravatar

#6 El vez 21 år siden

#5 Jeg tror det er svært at finde noget i den klasse, da dem du nævner er helt enestående, ihvertfald mht indpakningen..

Indholdsmæssigt kan vi sagtens være med, der er f.eks denne Jack Ryan boks der indeholder den absolut bedste udgivelse af alle fire Jack Ryan film (med undtagelse af Sum Of All Fears hvor man skal til japan for at finde et dts lydspor), og alle med danske subs:
http://www1.hmv.co.uk/hmvweb/displayProductDetails...

Derudover er de danske udgivelser af f.eks Godfather, Indiana Jones og Band Of Brothers fuldt på højde med de øvrige udgaver.
"I wonder if a little rum could get this back on its feet."
Gravatar

#7 El vez 21 år siden

Der kan også nævnes The Ultimate Toy Box med Toy Story 1 & 2, der udover danske undertekster både har engelsk og dansk tale.
Jeg ved ikke om det også gør sig gældende for denne udgave, men du kan jo skrive til dem og høre ad, hvis det var noget..
"I wonder if a little rum could get this back on its feet."

Skriv ny kommentar: