Gravatar

#40711 davenport 13 år siden

Åh, ja. Glemte det helt.. Tak for det, men jeg kan ikke komme derop og tilbage, så det er desværre ikke en option. Men tak :)
Min fars fætter, har bare mødt John Williams! Æh, Bæh!!
Gravatar

#40712 Neranders 13 år siden

Highland Park (40708) skrev:
Mon en af Filmz' Facebook-brugere vil være så venlig at finde Negrons hyldest til Tony Scott, kopiere teksten og poste den her?


Jeg kan desværre ikke finde det på hans facebook profil, trods minutters søgen. Men måske nogle andre er bedre egnet til opgaven end jeg.
"My first girlfriend turned into the moon."
"That's rough, buddy."
Gravatar

#40713 Highland Park 13 år siden

Ok, men tak for forsøget Neranders. :)

Jeg går ud fra, at han har skrevet det kort tid efter Scotts død d. 19. august.
... as surely as there's a mouse behind your ear.
Gravatar

#40714 Ericmase 13 år siden

Der en hyldest her, men jeg er ikke sikker på om det er den rigtige :)
The Movie Nerd is here...
Gravatar

#40715 Highland Park 13 år siden

Det er desværre en nitte. :)
... as surely as there's a mouse behind your ear.
Gravatar

#40716 wimmie 13 år siden

davenport (40711) skrev:
Åh, ja. Glemte det helt.. Tak for det, men jeg kan ikke komme derop og tilbage, så det er desværre ikke en option. Men tak :)


Har I ikke bil mere?
"he won the Nobel Prize for inventing the artificial appendix.”
Gravatar

#40717 Richard Burton 13 år siden

Får sateme gået noget og har oplevet Soho og Greenwich Village i dag. Men vi har også rodet os ud i et par strejferier i områder, som ikke er for lille Per med indkøbsposer. Og så bor vi på et dejligt hotel, men hvor vi skal gå "den rigtige vej" ned til water taxi. Der var lige en skummel megavogn med et gäng fremmede af anden etnisk herkomst og lyden af musik, ikke beslægtet med Bach eller Haydn, som stoppede på en helt øde slumgade modsat os, hvor vi undgik øjenkontakt, nåede et fodgængerfelt og nåede helle i tide. Der er bare et skidegodt lokalt pizzaria 6 blokke herfra.

Fantastisk indkøbsby. Soho, Greenwich og Chelsea ville jeg gerne bo i og bare med et par venner og nyde bistrot'erne, barerne og maden. Starbucks er overrated ifht den gode kaffe andre steder. Men hvilke kontraster. Kan ikke vende mig til, at man altid kan finde slum indenfor kort afstand. Og bortset fra deres kæmpebyggerier opad så er byens arkitektur grim.

Men nyder det med lillepigen, selvom intet kommer i nærheden af Rom :)
Jeg glemmer aldrig smagen af Werners ægte!
Gravatar

#40718 Richard Burton 13 år siden

Davenport har lige læst det med jobbet. Pis :-( Gør mig ondt. Krydser fingre for et lille mirakel.

Tiany: Og gør mig ondt med din mo :-( Jeg har meget skidt at sige om danske billister.
Jeg glemmer aldrig smagen af Werners ægte!
Gravatar

#40719 Takfornu 13 år siden

@ Davenport - Så du min eller skal sende dig en PB?
A Life Lived in Fear - Is a Life Half Lived !
Gravatar

#40720 Takfornu 13 år siden

@ Tiany - Sikke noget skidt med din mor - Sender en stak positive tanker!
A Life Lived in Fear - Is a Life Half Lived !

Skriv ny kommentar: