Gravatar

#6491 davenport 16 år siden

Kæft mit internet er langsomt lige nu... Kører kun med 15/19 pt....
Min fars fætter, har bare mødt John Williams! Æh, Bæh!!
Gravatar

#6492 filmz-Kadann 16 år siden

Jeg er i gang med at se "The Office" igen for tredje eller fjerde gang.
http://www.modkraft.dk - http://www.ungeren.dk - http://www.christiania.org
Gravatar

#6493 elwood 16 år siden

#6490

Det kaldes Deep Linking, hvis du nu har en adresse f.eks.

"

Og du gerne vil linke til det der sker ved 7:20, gør du følgende

"

Så det du sætter bagefter er #t=?m?s hvor ? indikere minutter og sekunder.

Hvis det giver mening.

Lige kommet hjem fra Produktions møde som forberedelse på vores næste film, vi skal igang med til sommer.
J. J: "This is one of my Favorite shots."
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"
Gravatar

#6494 Thomsen 16 år siden

Coolio! Har lige fået tilbudt denne plakat billigt:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&...

... eller det vil sige et andet eksemplar, og "billigt" ville sikkert stadigvæk få de fleste her inde til at korse sig over, at nogen vil fyre så meget af på genbrugspapir. Men jeg holder nu engang ret meget af Mizoguchi, og det her er den pæneste plakat, jeg har set, fra en af hans film. Det siger selvfølgelig ikke så meget. Det er temmelig begrænset, hvad der har været vist af Mizoguchi udenfor Japan, så antallet af ikke-japanske plakater er naturligvis også begrænset.

Nu satser jeg bare på at få den hjem fra Italien før jul, om de højere magter vil (i dette tilfælde den italienske arbejdsmoral).
... and in other news: grave robbers pry rifle from Charlton Hestons cold, dead hands.
Gravatar

#6495 elwood 16 år siden

Philips reklame for deres nye tv

Den er sku ik hel ringe.
J. J: "This is one of my Favorite shots."
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"
Gravatar

#6496 cyberzed 16 år siden

#6495 Interessant vil jeg sige...er dog ikke helt sikker på om jeg kommer til at kunne lide ambient light lige meget hvem der laver det...jeg kan godt se konceptet i at lave det til en hel integreret oplevelse...men så igen...skal vi have et apperat med dufte osv.
Toldberegneren: http://cyberzed.dk/told.html - I'm blogging this: http://cyberzed.dk/
Gravatar

#6497 elwood 16 år siden

men så igen...skal vi have et apperat med dufte osv.

JA!

8-)

Jeg må indrømme jeg så det mest for reklamens skyld, altså det visuelle, det minder nej rettelse, er samme trick som Microsoft lavede med Halo 3, blot med figurer i sin tid, men der har sikkert været folk før med det her koncept.

[url= 3[/url]
J. J: "This is one of my Favorite shots."
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"
Gravatar

#6498 Highland Park 16 år siden

#6493: Mange tak for forklaringen elwood.
... as surely as there's a mouse behind your ear.
Gravatar

#6499 elwood 16 år siden

8-)
J. J: "This is one of my Favorite shots."
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"
Gravatar

#6500 tiany 16 år siden

Har lige været nede på uni og hente endnu en bog til mit projekt. Det kunne være man skulle tage sig sammen og blive færdig. Det hjælper nok gevaldigt på det, efter jeg har været ude i virksomheden i næste uge.

Jeg var så også lige nede og købe en gave til min far, da vi skal til hans fødselsdag i aften. Han ønskede sig en pose til rygsæk?! åbenbart noget som er vigtigt at have når man skal ud og rejse langt - men det var lidt for avanceret for mig, så jeg købte bare et gavekort, så kan han selv finde den rette.
Valar morghulis

Skriv ny kommentar: