Jeg oprettede også en profil da vi snakkede om det på irc den anden dag..og fandt overraskende mange som jeg kendte i forvejen. Et udmærket værktøj til at holde kontakten med nogle af de gamle venner bare nogenlunde ved lige.
Jeg synes absolut facebook er en sjov lille feature til at holde sig i kontakt med folk, man måske ikke får talt med så tit. Jeg mangler stadig at få flere af mine rejsekammerater på, men leder ihærdigt efter dem.
Jeg tror ikke jeg vil bruge det til direkte at holde kontakt med folk, mere snage efter hvad de laver nu :) Tror desuden aldrig jeg ville bruge det som et 'professionelt' netværk, det er det lidt for farverigt og fjollet til, der må linkedin virke.
- Women remember, Steve. It's like they've got minds of their own.
Nogen der ved hvordan man sletter 'sjove ting' man har installeret på sin konto? Jeg har fået sådan noget likeness-quiz som jeg ikke gider have (og jeg er vist kommet til at invitere alle på min liste til det selv om jeg trykkede skip, beklager...).
- Women remember, Steve. It's like they've got minds of their own.
#39 ude i venstrer side er der et link Applications står pudsigt nok over dine Applications, tryk der og du får en oversigt, her kan du så slette dem du vil fra din profil.
J. J: "This is one of my Favorite shots." Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"
#31 Bony 18 år siden
#32 bobber 18 år siden
Mein Gesicht
#33 filmz-jonasgr 18 år siden
Min side
'Cause I'm evil"
#34 dolphinfriendly 18 år siden
Min facebook:
http://www.facebook.com/profile.php?id=653581531
#35 lagoni 18 år siden
#36 lagoni 18 år siden
#37 Yoda 18 år siden
Også i den grad :-)
#38 e-male 18 år siden
Her er min fjæsbog.
#39 lagoni 18 år siden
#40 elwood 18 år siden
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"