Har været die-hard fan af alt med mandrillen lige siden det først begyndte, men jeg må desværre sige at med den seneste udgave af zulu royal er jeg på vej til at hoppe af vognen. Der var sjove øjeblikke, primært med Lars Hjortshøj og Frank Hvam, men der var langt imellem dem. Af en eller anden grund havde Lasse Rimmer fået værtsrollen og formåede, efter min mening, egenhændigt at ødelægge showet! Jeg er selvfølgelig voldsomt farvet af at jeg synes Lasse Rimmer er for humor hvad tv2 charlie er for spændende tv for unge. Så kan man godt lide Lasse Rimmers 'intelligente' ''humor'' er det måske meget godt
Er selv stor Mandril fan, dog er jeg dybt uenig i at Lasse Rimmer ikke er sjov. Den mand stod for nogle af de sjoveste figurer i mandrillen, skarpt efterfulgt af Lars og Frank. Figurer som: Mebbe, Svenne O Lotta (Dansk Vand til Svenne), OSV.
Men hver mand sin mening....
Og hvad denne omgang af Zulu Royal angår, var jeg flere gange ved at få min morgenmad i næsen. Taget i betragtning af at det live, så syntes jeg det var ret godt gået. Selv Jan Gintberg gjorde det godt...
Syntes Zulu Royals dækning af barnedåben, var noget af det sjoveste jeg har set i lang tid. Imponerende at de kan holde energien og timingen oppe i hele 4 stive timer! Man ku dog godt se tilsidst at de virkede lidt trætte. Med træt tænker jeg på, at de især i sidste time havde svært ved at holde masken, hvilket dog ikke gjorde spor, det blev det rent faktisk kun sjovere af.
Lå flad af grin under inteviwet med Rulle og Cromwell og da Casper legede Carl Mahr-Møller. For meget gammel dansk ? hvem ved, det var satme griner.
Endelig var inteviewet med Pastor Futte, der blev vraget til dåben, nok toppen af kransekagen. "Ja så motog jeg en SMS hvor der stod - Haha...så blev det ikke dig alligevel dit gamle røvhul"! Caspers reaktion, sagde hvist alt om at det var improviseret :D
Elsker de gutter!
"There can be no understanding between the hand and the brain, unless the heart acts as mediator."
#1 filmz-712 19 år siden
Er der nogle der kan huske hvor lang tid der gik fra brylluppet skete til det kom på DVD?
Mange tak!
#2 davenport 19 år siden
Zulu Royal pressekontakt: Anine Boisen, tlf. 26171126
#3 gi-jones 19 år siden
#4 filmz-houseman 19 år siden
Der var sjove øjeblikke, primært med Lars Hjortshøj og Frank Hvam, men der var langt imellem dem.
Af en eller anden grund havde Lasse Rimmer fået værtsrollen og formåede, efter min mening, egenhændigt at ødelægge showet!
Jeg er selvfølgelig voldsomt farvet af at jeg synes Lasse Rimmer er for humor hvad tv2 charlie er for spændende tv for unge. Så kan man godt lide Lasse Rimmers 'intelligente' ''humor'' er det måske meget godt
#5 El Capitan 19 år siden
Er selv stor Mandril fan, dog er jeg dybt uenig i at Lasse Rimmer ikke er sjov.
Den mand stod for nogle af de sjoveste figurer i mandrillen, skarpt efterfulgt af Lars og Frank.
Figurer som: Mebbe, Svenne O Lotta (Dansk Vand til Svenne), OSV.
Men hver mand sin mening....
Og hvad denne omgang af Zulu Royal angår, var jeg flere gange ved at få min morgenmad i næsen.
Taget i betragtning af at det live, så syntes jeg det var ret godt gået.
Selv Jan Gintberg gjorde det godt...
#6 davenport 19 år siden
#7 NightHawk 19 år siden
Lå flad af grin under inteviwet med Rulle og Cromwell og da Casper legede Carl Mahr-Møller. For meget gammel dansk ? hvem ved, det var satme griner.
Endelig var inteviewet med Pastor Futte, der blev vraget til dåben, nok toppen af kransekagen. "Ja så motog jeg en SMS hvor der stod - Haha...så blev det ikke dig alligevel dit gamle røvhul"! Caspers reaktion, sagde hvist alt om at det var improviseret :D
Elsker de gutter!
#8 El Capitan 19 år siden
Præcis..
Pelle skal til kinamandens land... Kan du så forstå det Marianne!!!
#9 filmz-propagandapanda 19 år siden
Uhæmmet sjovt da han lige klaskede det der klaverbeslag hårdt ned over dillern!
#10 NightHawk 19 år siden
Jep, jeg måtte lige ta et par dybe vejrtrækninger, efter den klaver-solo. Og den totalt skæve paryk! Lå flad af grin :D