Gravatar

#3971 MuManden 16 år siden

#3970

Okay, men nu er der jo så ikke noget der hedder Bomberman derinde...?
http://profiles.us.playstation.com/playstation/psn/profiles/MuManden
Gravatar

#3972 McPeter 16 år siden

#3971 - opret en US account så kan du købe det for $9.99 - der er også en demo hvis du skulle være i tvivl om det er sjovt. Det virker perfekt på en dansk maskine - har selv testet det. ;-)
Mit film site: http://www.filmtips.dk/
Gravatar

#3973 Bony 16 år siden

Er der trofæer i spillet? :P
Nyeste anmeldelse: "The Thin Red Line" : http://bonysblog.wordpress.com/
Gravatar

#3974 McPeter 16 år siden

Ofc
Mit film site: http://www.filmtips.dk/
Gravatar

#3975 Bony 16 år siden

Jamen, så er der vist ingen vej udenom. Bomberman er nu ret underholdende. :)
Nyeste anmeldelse: "The Thin Red Line" : http://bonysblog.wordpress.com/
Gravatar

#3976 MuManden 16 år siden

#3972
Det tør jeg sgu ikke og jeg ved heller ikke hvordan jeg skulle gøre det.
http://profiles.us.playstation.com/playstation/psn/profiles/MuManden
Gravatar

#3977 McPeter 16 år siden

Tør ikke??? Der findes ganske fortrinlige guides på nettet til hvordan man gør det og det er altså overhovedet ikke farligt... Så den med at du ikke tør duer sgu ikke. :-P

Har siddet og spillet det flere timer i dag med nogle kolleger og det er voldsomt grineren. :-)


hehe
Mit film site: http://www.filmtips.dk/
Gravatar

#3978 MuManden 16 år siden

Hehe, nå det var lige got grov! Den hoppede du ikke lige på... ;-)

Nå, men nu kan det også være lige meget, da mit dankort er blevet spæret, pga. ulovlige transsaktioner i går, så hvis ikke spillet kommer på torsdag, så kan det jo være man skulle prøve at lege med det i næste weekend måske.
Så har man også tid til at finde en god guide.
http://profiles.us.playstation.com/playstation/psn/profiles/MuManden
Gravatar

#3979 ks 16 år siden

Hvilken slags ulovlige transaktioner, mastermorten?

Jeg blev også frarøvet knap 700kr fra mit i sidste måned. Nogle fuskere havde hævet dem via et pokersite, så jeg måtte også ned og spærre + vente på nyt kort.

For 3 måneder siden var en af mine venner ude for det samme, hvor de faktisk nåede at hæve 7000kr før han fik stoppet det. Han gamer i øvrigt også, og bruger også flittigt sider som Play.

Mon det er en af de store britiske sider, der har haft et læk?
Gravatar

#3980 The Insider 16 år siden

Jeg har ikke mistet nogle penge, men Nordea ringede til mig for 3-4 måneder siden og fortalte, at kriminelle havde fået adgang til mine kortoplysninger, så det var blevet spærret og jeg ville få et nyt. Weeeeiiiird. Og nu fik jeg endelig hooket min PS3 op til nettet og vistnok added nogle af jer. Crazy times!
War. War never changes.

Skriv ny kommentar: