Ifølge Ringenes Herre’s distributør, New Line Cinema, skulle Ringenes Herre udkomme på DVD og VHS d. 6 august.
Klik på overskriften for at læse nærmere om udgivelsen.
Ifølge Ringenes Herre’s distributør, New Line Cinema, skulle Ringenes Herre udkomme på DVD og VHS d. 6 august.
Klik på overskriften for at læse nærmere om udgivelsen.

Eksperterne ser et mønster: Derfor floppede film på stribe i 2025 5 Jan 2026

Mørket har overtaget januar: Ny true crime-dokumentar brager ind som nummer 1 på Netflix 6 Jan 2026

Anbefaling: Hvorfor er vi ikke flere der snakker om Breaking Bad-skaberens nye serie? 6 Jan 2026

Derfor har Disney aldrig filmatiseret Astrid Lindgrens bøger 3 Jan 2026

#1 filmz-Onique 23 år siden
#2 azathoth 23 år siden
... jeg syntes da ikke at seamless branching fungerer så godt som de lægger op til, der vil jo altid være et hak, når den skifter... det er slemt nok ved layerchange!!!
#3 filmz-Onique 23 år siden
Nu er TPM godt nok den eneste DVD jeg har med seamless branching, men der syntes jeg ikke der er noget hak. Og jeg ved da at f.eks T2: Ultimate Edition og Abyss også bruger det til at have forskellige versioner liggende på samme skive.
#4 azathoth 23 år siden
tager jeg fejl???
#5 filmz-Onique 23 år siden
#6 azathoth 23 år siden
det må være noget region 2 gejl... uakk!!! ;)
#7 filmz-PsychiX 23 år siden
#8 azathoth 23 år siden
Desuden vil de special features der ligger på den extendede version, fokusere mere på hvordan filmen blev lavet, mens det der ligger på den normale version er reklame-fluff!!!