Ifølge Ringenes Herre’s distributør, New Line Cinema, skulle Ringenes Herre udkomme på DVD og VHS d. 6 august.
Klik på overskriften for at læse nærmere om udgivelsen.
Ifølge Ringenes Herre’s distributør, New Line Cinema, skulle Ringenes Herre udkomme på DVD og VHS d. 6 august.
Klik på overskriften for at læse nærmere om udgivelsen.

Anne Hathaway har købt filmrettighederne til kontroversiel bog, der kan sætte USA i brand 21 Apr 2026

‘John Rambo’: David Harbour spiller ikonisk rolle i ny prequel 21 Apr 2026

Kæmpeflop med Harrison Ford og Mads Mikkelsen kravler op på streaminglisterne 21 Apr 2026
Trumps yndlingsfilm siger alt om ham - for han har tydeligvis misset budskabet i den 15 Jan 2026

#1 filmz-Onique 23 år siden
#2 azathoth 23 år siden
... jeg syntes da ikke at seamless branching fungerer så godt som de lægger op til, der vil jo altid være et hak, når den skifter... det er slemt nok ved layerchange!!!
#3 filmz-Onique 23 år siden
Nu er TPM godt nok den eneste DVD jeg har med seamless branching, men der syntes jeg ikke der er noget hak. Og jeg ved da at f.eks T2: Ultimate Edition og Abyss også bruger det til at have forskellige versioner liggende på samme skive.
#4 azathoth 23 år siden
tager jeg fejl???
#5 filmz-Onique 23 år siden
#6 azathoth 23 år siden
det må være noget region 2 gejl... uakk!!! ;)
#7 filmz-PsychiX 23 år siden
#8 azathoth 23 år siden
Desuden vil de special features der ligger på den extendede version, fokusere mere på hvordan filmen blev lavet, mens det der ligger på den normale version er reklame-fluff!!!