#16500 - man skal bestemt ikke kimse af løntilskudsjob. Jeg har selv fået endnu et projekt, jeg skal stå i spidsen for...denne gang med et ordentligt budget:)
Jeg syntes ellers at skat lovede at deres IT udstyr ikke ville sutte maks *** denne gang, jeg har ikke kunne komme der ind med digital signatur hele dagen. Det offentlig er virke en omgang hø værd når det kommer til stykket.
Jeg er overbevist om, at det foregår på den måde, at når man sender en request på sine informationer, så ringer der en lille klokke et sted, og en skattemedarbejder sidder så og taster oplysningerne manuelt og live ind på en gammel VIC20. Nu har Skat bare skåret så meget ned, at der er kø til computeren (i ental).
... and in other news: grave robbers pry rifle from Charlton Hestons cold, dead hands.
Det går da latterligt langsomt.... Selv når man er logget ind.. Jeg kan ikke se en skid alligevel. Får bare besked om at de har travlt. De sidder sku da hjemme med det første glas vin og varmer op til x-factor. Det er serveren der har travlt!!!
Tillykke Tiany :) Så er du et stenkast fra mit arbejde ovre på Buen :)
Min fars fætter, har bare mødt John Williams! Æh, Bæh!!
#16501 Thomsen 16 år siden
#16502 Skeloboy 16 år siden
#16503 Kiksmann 16 år siden
#16504 Thomsen 16 år siden
#16505 cyberzed 16 år siden
#16506 Thomsen 16 år siden
#16507 davenport 16 år siden
Tillykke Tiany :)
Så er du et stenkast fra mit arbejde ovre på Buen :)
#16508 wimmie 16 år siden
#16509 filmz-Utyske 16 år siden
#16510 davenport 16 år siden