Gravatar

#6951 Highland Park 16 år siden

ealp (6941) skrev:
Huh? Siden hvornår er Kadann forsvundet? Jeg opdagede lige, at hans bruger er slettet.

Jeg frygter, at bony og evermind har bortført ham. De har haft gang i en del lyssky samtaler her på det seneste...

Men det er da trist. Personligt ville jeg nu ikke have noget imod, hvis især de gamle garvede skriver en besked, inden de sletter deres profil, men det kan jeg forstå, at der foreligger en uskreven regel om, at man ikke gør.
... as surely as there's a mouse behind your ear.
Gravatar

#6952 dyg 16 år siden

#6951 - Nu er han jo ikke smuttet alligevel, han har blot valgt at spille kiks (eller skifte navn til kiks..).
"Og hvem vil ikke gerne guffe Klaus Kinski??" - evermind
Gravatar

#6953 gi-jones 16 år siden

#6950: Du har ret. Dårlig research :)

Tjek den her drenge:

http://www.pestdanmark.dk/
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.
Gravatar

#6954 Highland Park 16 år siden

#6953: Haha, jeg fik anvist en pestkasse i San Francisco. :D
... as surely as there's a mouse behind your ear.
Gravatar

#6955 gi-jones 16 år siden

#6954: jeg synes sgu det er et smukt initativ. Fandt den rent faktisk imens jeg sad i kø hos PostDk's kundeservice og overvejede at lave netop sådan en side selv :)
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.
Gravatar

#6956 Highland Park 16 år siden

Det er hvert fald morsomt. :)

Valgmulighederne når man skal finde et pesthus eller en pestkasse er tydeligvis gennemtænkt og udvalgt på baggrund af intens research og forespørgsel blandt kunder.
... as surely as there's a mouse behind your ear.
Gravatar

#6957 tiany 16 år siden

Jeg blev anbefalet et pesthus på månen :) Meget morsom.
Valar morghulis
Gravatar

#6958 Highland Park 16 år siden

#6957: Det gjorde jeg også. Jeg håber da ikke, at det er ens for alle, eftersom jeg måtte tage mig god tid til nøje at overveje, hvad der betød mest for mig. Jeg nåede frem til "åndssvag placering" og blev derfor ikke skuffet. Det kalder jeg sgu kundeservice!
... as surely as there's a mouse behind your ear.
Gravatar

#6959 tiany 16 år siden

Jeg valgte også åndsvag placering
Valar morghulis
Gravatar

#6960 gi-jones 16 år siden

Jeg kan i øvrigt informere Jer om at PostDK's toldservice har udsendt 700 gamle toldopkrævninger her i går. Min var for en pakke der blev sendt retur i november sidste år, men den flinke medarbejder jeg fik fat på efter at have været på posthuset, ringet til kundeservice, blevet stillet videre til pakkeafdelingen og derefter sendt videre til Toldservice, forklarede mig at nogle af dem er helt tilbage fra 1987!!! Så spildte jeg da lige en times tid på det.
Gi' dog pengene til Afrika... De har mere brug for dem.

Skriv ny kommentar: