Som jeg har villet se i lang tid, men aldrig fik tid til at se den i biografen og så har jeg udsat den igen og igen. Jeg ved så også at jeg skal være forberedt når jeg skal se Haneke :)
"I was afraid, I'd eat your brains 'Cause I'm evil"
Jeg skal se Teenage Mutant Ninja Turtles (1990) Det er Nostalagi så det vil noget! Godt nok ikke den mest intelligente film, men alt den eksamens-læsen gør mig fuldstændig ør i hovedet. Så TNMT og dens 93 min uforpligtende sjov er lige hvad jeg trænger til pt.
“I should say that I was a visual person. I experience with my eyes and never, or rarely, with my ears...to my constant regret.” - Fritz Lang
I aften skal der langt om længe ses film. Jeg skal helt sikkert se My Life Without Me og The Princess Bride, og måske smider jeg også Paris, Je T'aime på.
"Og hvem vil ikke gerne guffe Klaus Kinski??" - evermind
#1211 Batsy 15 år siden
#1212 Skeloboy 15 år siden
#1213 filmz-jonasgr 15 år siden
Som jeg har villet se i lang tid, men aldrig fik tid til at se den i biografen og så har jeg udsat den igen og igen. Jeg ved så også at jeg skal være forberedt når jeg skal se Haneke :)
'Cause I'm evil"
#1214 Twister 15 år siden
#1215 evermind 15 år siden
#1216 dyg 15 år siden
#1217 Twister 15 år siden
#1218 evermind 15 år siden
#1219 filmz-Martychris 15 år siden
#1220 Batsy 15 år siden