Gravatar

#4371 Bony 15 år siden

Det er ganske underholdende. Men jeg må indrømme, at det blot er til låns. Men med et prisskilt på en hund i Fona, så er det bestemt også værd, at overveje hjem til samlingen. :)

Hvad angår Alone in the dark, så er jeg f.eks. glad for, at jeg ikke selv betalte penge for skidtet. Ganske enkelt forfærdeligt. UT3 er hvad det er, gennemført action og intet andet. Det er fedt i én time af gangen, men så bliver det også ensformigt. Jeg var dog stor fan af den bølge af actionmættede shoot-em ups hvor der primært blev spillet TDM og DM, som f.eks. Quake og DOOM, så jeg har taget UT3 til mig med kyshånd - så længe jeg husker at holde pauser, inden det bliver for kedeligt og ensformigt. :)
Nyeste anmeldelse: "The Thin Red Line" : http://bonysblog.wordpress.com/
Gravatar

#4372 ks 15 år siden

Woohoo - så lykkedes det endelig at gennemføre Uncharted igen :D Godt nok et par svære scenarier til sidst, og jeg døde op til flere gange i området lige inden kirken. Men det lykkedes, og det føles sgu godt :)

Glæder mig temmelig meget til 2'eren nu!
Gravatar

#4373 ks 15 år siden

Nå, jeg keder mig en smule - så her er en lang liste af formidable tilbud :)

Rock Band 2, £25.
http://www.shopto.net/PS3/GAMES/PS3RO06-Rock%20Ban...

Rock Band 1, £15.
http://www.shopto.net/PS3/GAMES/PS3RO01-Rock%20Ban...

Bionic Commando, £15.
http://www.shopto.net/SEARCH/HTML/CATEGORY/WEEKLY%...

Damnation & FUEL, £13
http://www.shopto.net/PS3/STAR%20BUY/

ShopTo kører i øvrigt med en ny type tilbud, hvor de hver mandag sænker prisen drastisk på udvalgte spil, og sælger dem indtil, de løber tør for stock. Denne uge er det FUEL og Damnation, og sidste uge bød på Overlord 2.
Gravatar

#4374 ks 15 år siden

Så overvejer jeg i øvrigt kraftigt endelig at købe Rock Band 2, og blot bruge min GH: 3 guitar. Rock Band er trods alt en langtidsinvestering med de mange downloads, der kommer ud - og jeg savner sgu at kunne spille noget nyt, spændende musik.

Nogle her, som har erfaringer med at bruge GH: 3 guitaren i Rock Band 2?
Gravatar

#4375 filmz-Utyske 15 år siden

@ks -

jeg så lige at du havde sendt et par invitationer til BF 1943 tidligere, men min PS3 stod dog kun tændt, fordi jeg var ved at tage backup af harddisken. :)
De har ikke opfundet mange skarpe knive.. i skuffen og så er de jo ikke særlig stærke. De er skæve og vinde.. af fuld.
Gravatar

#4376 ks 15 år siden

Det i orden - en anden gang måske :)
Gravatar

#4377 cyberzed 15 år siden

#4374 Ikke ud over at det burde virke jf. compatability listen hos ps3fanboy :)
Toldberegneren: http://cyberzed.dk/told.html - I'm blogging this: http://cyberzed.dk/
Gravatar

#4378 elwood 15 år siden

This just in...

Nolan North is fucking awesome!

I wanna Highfive him too!

Uncharted 2 Panel fra Comic Con.

Greg Miller fra IGN styrer løjerne.
J. J: "This is one of my Favorite shots."
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"
Gravatar

#4379 elwood 15 år siden

#4374

Harmonix har lavet dette Awesome chart

Diverse Guitar Comptability Chart
J. J: "This is one of my Favorite shots."
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"
Gravatar

#4380 El vez 15 år siden

ks (4374) skrev:
Så overvejer jeg i øvrigt kraftigt endelig at købe Rock Band 2, og blot bruge min GH: 3 guitar. Rock Band er trods alt en langtidsinvestering med de mange downloads, der kommer ud - og jeg savner sgu at kunne spille noget nyt, spændende musik.

Nogle her, som har erfaringer med at bruge GH: 3 guitaren i Rock Band 2?


Ja. Der er ingen kompatibilitetsproblemer og GH guitarerne er RB guitarerne overlegne på alle punkter. Fyr den af :)
"I wonder if a little rum could get this back on its feet."

Skriv ny kommentar: