En ny trailer til Dimension Films’ kommende actionfyldte spilfilmatisering “DOA: Dead or Alive” er nu gået online. Traileren, der kan byde på en masse nye kig på de kamptrænede skønheder og deres strabadser, kan ses i en tysksynkroniseret version hos Moviemaze.
“DOA: Dead or Alive”, som bygger over Tecmos populære videokampspil, der bl.a. kendetegnes ved sexede kvindelige kæmpere i afslørende dragter, fokuserer på en håndfuld kvindelige kampsportsmestre i en kampsportsturnering til døden på en eksotisk ø.
I hovedrollerne finder man Devon Aoki, Holly Valance, Sarah Carter, Jaime Pressly og Natassia Malthe.
Hong Kong instruktøren Corey Yuen (“The Transporter”) står bag kameraet på filmen, der får amerikansk premiere 8. september.
#1 filmz-Bruce 19 år siden
#2 sizanx 19 år siden
#3 thomas040 19 år siden
#4 Dumpduck 19 år siden
Den ser da underholdende nok ud.
#5 Ikari 19 år siden
#6 fatcat 19 år siden
Lige til DVD skabet - og så skal den trækkes frem en søndag eftermiddag med tømmermænd
#7 nygaardpetersen 19 år siden
#8 NightHawk 19 år siden
Action Jackson :
http://www.axelmusic.dk/productDetails/01256908162...
American Ninja :
http://www.axelmusic.dk/productDetails/02761686768...
Lady Terminator :
http://www.axelmusic.dk/productDetails/84327601089...
Boa vs. Pyhton :
http://www.axelmusic.dk/productDetails/04339603471...
og The Rookie :
http://www.axelmusic.dk/productDetails/08539275312...
#9 inflector 19 år siden
#10 filmz-Kadann 19 år siden
Hah, Action Jackson. Jeg kan huske at der ALTID var trailer for den film på lejefilm, dengang hvor leje af VHS virkelig toppede med movieboks o.s.v.. jeg har dog aldrig fået den set. :)