Siden Tom Cruise tilbage i marts på japansk tv udtalte, at han var i gang med at udvikle en fjerde film i “Mission: Impossible”-franchisen, har der intet nyt været omkring projektet – indtil nu.
J.J. Abrams, som var instruktør på “Mission Impossible III” fra 2006, har sluttet sig til Cruise på projektet som producer. Abrams nævner, at han er meget beæret over at være bedt om at vende tilbage til “Mission: Impossible 4”, og at Cruise og han på nuværende tidspunkt arbejder på en cool idé, som de har fundet på.
Filmen har endnu ikke fået tilknyttet en manuskriptforfatter eller instruktør.
Se også: Filmz’ eksklusive video-interview med J.J. Abrams i forbindelse med “Star Trek”, hvor instruktøren også fortæller om sit arbejde på “Mission Impossible III”.
#1 tranberg 16 år siden
#2 Riqon 16 år siden
#3 MOVIE1000 16 år siden
#4 chandler75 16 år siden
#5 kausson 16 år siden
#6 Eat this 16 år siden
#7 BN 16 år siden
1'eren er (indtil videre) stadig den klart bedste, efterfulgt af 3'eren på en andenplads, og med 2'eren på en sikker fjerdeplads.
#8 Ericmase 16 år siden
#9 filmz-Bruce 16 år siden
#10 hey now 16 år siden