“Men in Black III”-instruktør Barry Sonnenfeld, der også stod bag de to forrige film i serien, har givet udtryk for, at den nyeste tilføjelse ikke vil blive den sidste, hvis det står til ham.
Se også: International trailer til sci-fi-komedien “Men In Black III” med Will Smith.
“Det fantastiske ved ‘Men In Black III’ er, at den på alle måder afslutter trilogien, og samtidig kunne den også sagtens genstarte franchisen,” udtaler Sonnenfeld.
Desuden fortæller instruktøren også, at selvom det nyeste skud på stammen vil åbne op for helt nye muligheder i universet, så vil hverken Tommy Lee Jones eller Will Smith vende tilbage til deres respektive roller som henholdsvis Agent K og J, da karakterernes historier slutter med den tredje film.
“Men In Black III” rammer danske biografer 24. maj.
#1 Kyllingebenet 13 år siden
#2 KEiZ 13 år siden
Men lyder fint hvis de afsluter J&K historie og hvis der skal spindes mere på den så blver det andre veje...
Håber den er god
#3 Riqon 13 år siden
#4 Juiceren 13 år siden
#5 jensen12 13 år siden
Det kan vel ikke kaldes en spoiler når det kommer fra instruktøren selv... :)
#6 Riqon 13 år siden
#7 BN 13 år siden
Yes. They seem to bere very spoiled.
#8 elwood 13 år siden
Tom Cruise: "I just love this scene, and the set"