En ny trailer til Disney og Pixars kommende animationsfilm “Up” er kommet online og kan ses her.

Den nye trailer fremviser en større mængde nyt materiale fra filmen, især fra det nye land, som Carl Fredricksen og hans lille følgesvend ved et uheld kommer ind i.

“Up” følger den aldrende Fredricksen, som har tilbragt hele sit liv med at drømme om at komme ud og udforske verdens fjerne kroge – uden at have gjort noget ved det.

Men skæbnen – og en vedholdende 8-årig spejderdreng – vil, at den gamle mand får en ekstra chance for at opfylde sine drømme. Dette leder ham og hans unge følgesvend på et spændende eventyr med vilde omgivelser, uventede skurke og junglevæsner.

Filmen er instrueret af Pete Docter (“Monsters, Inc.”) og Bob Peterson, som også har skrevet manuskriptet. “Up” flyver ind i amerikanske biografer 29. maj.



Vis kommentarer (4)
Gravatar

#1 Bechmann 14 år siden

Squirrel! Awesome.
Gravatar

#2 DemoMan 14 år siden

Ser ikke forbavsende meget underholdende ud!
Ernest Hemingway once wrote, "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part.
Gravatar

#3 Norrah 14 år siden

Hunden er "AWESOME"...
Man er altid lidt skeptisk når man ser en Pixar Trailer, men de kan deres kram, så jeg glæder mig som en lille dreng.
Gravatar

#4 ego fantastic 14 år siden

Er begyndt at varme SQUIRREL...mere og mere op til denne film...hunde virker virkelig underholdende :)
‎"My cock just passed away - I was wondering if I could bury it inside you?"

Skriv ny kommentar: