Det forlyder nu at Michael Keaton måske er udset til at spille Jokeren i den kommende fortsættelse til “Batman Begins”.
Keaton har som bekendt selv spillet den ikoniske rolle som mørkets ridder, men har nu angiveligt mulighed for at spille den modsatte rolle som stjernepsykopaten Jokeren overfor den nye Batman, Christian Bale.
Yderligere rygtes det at Harvey Dent igen introduceres i den nye film i form af Liev Schreiber, en rolle der i Tim Burtons version blev spillet af Billy Dee Williams, og senere Tommy Lee Jones da rollen blev til Two-Face.





#1 filmz-gofferoffer 20 år siden
Synes virkelig, at der er mere potentiale i nogle af de andre skuespillere, der er blevet bragt op her på filmz. Især Crispin Glover. Keaton er en god skuespiller, men det virker bare ... forkert.
#2 filmz-TomViolence 20 år siden
#3 filt 20 år siden
#4 filmz-Kadann 20 år siden
#5 filmz-gofferoffer 20 år siden
#6 filt 20 år siden
#7 filmz-Kadann 20 år siden
Hamill er guddommelig som Joker i TAS, ingen tvivl om det og jeg tror også han kunne klare rollen i en film, desværre tror jeg bare han er en anelse for gammel i forhold til vores nye Batman. :)
#8 filt 20 år siden
#9 filmz-Bruce 20 år siden
#10 The Insider 20 år siden